Jít zpět

Kosmetické a plastické
operace, zákroky

Operace očních víček

Detail Skrýt

Operace očních víček - horní

Převislá oční víčka a kožní váčky pod očima nepůsobí esteticky na žádném obličeji. U horních víček vznikají dříve nebo později kožní nadbytky, které mohou dosahovat až k řasám a prakticky pod sebou víčko schovají.

Na našem pracovišti provádíme operace víček nejmodernějšími postupy - jak laserem asistovanou operací, tak operací prováděnou klasicky - skalpelem.

"Laserová" operace horních víček byla poprvé na našem pracovišti provedena roku 1997 a v současné době se jedná o jeden z našich nejčastěji prováděných zákroků. Vysokou popularitu si u pacientů operace získala svou absolutní bezbolestností, rychlostí zákroku a minimálními pooperačními obtížemi, jako jsou otoky a modřiny. Trvanlivost zákroku je díky laserové technologii také daleko delší než u klasického typu operace. Řez laserového skalpelu je na horních víčkách veden v obličejové linii víčka, takže jizva po krátkém čase není vidět.

Fotogalerie

 

Operace očních víček - dolní

Převislá oční víčka a kožní váčky pod očima nepůsobí esteticky na žádném obličeji. U dolních víček vznikají dříve nebo později kožní nadbytky, které mohou pak často vytvářet dojem vypouklého váčku.

Na našem pracovišti provádíme operace víček nejmodernějšími postupy - jak laserem asistovanou operací, tak operací prováděnou klasicky - skalpelem.

U dolního víčka je řez veden těsně pod linkou řas, takže je také velice nenápadný. "Laserová" operace dolních víček je prováděna také skrytým způsobem, bez viditelné operační rány, protože operační přístup je volen z vnitřní strany víčka.

Fotogalerie

Operace nosu

Detail Skrýt

Nos je velmi výraznou dominantou obličeje a právě proto velmi mnoho pacientů touží po jeho úpravě.

Rhinoplastika neboli chirurgická úprava tvaru nosu přitom není vždy jen estetickým zákrokem, může i upravit a zlepšit dýchání. Výkon se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně jednu hodinu. Operace je ukončena vnitřní tamponádou a zevní modelační náplasťovou nebo sádrovou dlahou. Pooperační fáze a rekonvalescence je u každého jedince proces individuální. Zhruba však lze říci, že výsledek operace můžeme hodnotit nejdříve po třech týdnech.

Na naší klinice provádíme také laserem asistovanou operaci nosu, tzv. úpravu profilu, kdy je většinou nosový hrbolek většího či menšího kalibru nebo zbytnělá špička nosu (bambulka) speciálním laserem zmenšena a zahlazena. Přitom nedochází k většímu zásahu na kostní a chrupavčité struktuře nosu. Výhodou této operace je kratší doba léčení bez nutnosti sádrové fixace. Na druhou stranu nelze touto metodou provádět složitější celkové operace nosu.

Fotogalerie

BICHECTOMIE

Detail Skrýt

Při hubnutí se většina z nás zaměřuje na problémové partie, kterými jsou hýždě nebo břicho, přitom je to právě obličej, který jako první reflektuje naši tělesnou váhu. Odstranění lícních tukových váčků neboli Bichectomie je chirurgický výkon určený pro ženy i muže, kteří nejsou spokojeni s baculatostí jejich tváří. Jedná se o operaci jejíž výsledkem je estetičtější tvar obličeje s výrazným zeštíhlením a jemným zvýrazněním lícních kostí. Zákrok je vždy veden tak, aby nebyla porušena symetrie a byly zachovány maximálně přirozené rysy. Chirurg zevnitř úst po drobném naříznutí ústní sliznice odstraní část, nebo celý tukový polštář. Ranku zašije vstřebatelnými stehy. Jde o rychlý zákrok. Probíhá v lokální anestezii, trvá méně než hodinu.

Fotogalerie

Operace ušních boltců

Detail Skrýt

Odstávající ušní boltce sice nejsou zdravotním problémem, mohou však být pro řadu lidí velkým psychickým hendikepem.

Operace odstátých ušních boltců u dětí je nejvhodnější provádět kolem šestého až patnáctého roku života, kdy je dítě schopné spolupracovat s operatérem. Zcela malé dítě je k operaci nevhodné, protože není ještě ukončen vývoj boltce. Naopak operace v dospělém věku nemá žádné omezení, záleží jen na rozhodnutí o změně vzhledu.

Princip zákroku tkví v uvolnění kůže celé zadní plochy ucha, přerušení nevýznamných svalů boltce, ztenčení chrupavky speciálním operačním laserem a jejího řádného vymodelování. Připevnění boltce na správné místo se děje několika vnitřními stehy. Zákrok provádíme za asistence laseru. Výhodou námi prováděné metody je minimální krvácivost a otoky v místě operační rány a krátká doba rekonvalescence.

Do běžného životního režimu se mohou pacienti zapojit po 10-ti dnech po operaci. Obvazy se odstraňují 3. až 5. den od operace a poté, po dobu dalších 5-ti dnů, je nošena přes uši elastická čelenka. Po 10-ti dnech jsou odstraňovány kožní stehy a přes den již pacient nenosí žádnou kompresi, jen na noc je doporučována elastická čelenka po dobu dalších 3 týdnů k vyloučení drobných nechtěných mikroúrazů během spánku. Ke sportování a plné fyzické zátěži se pacient může vrátit po 1 měsíci od operace.

Fotogalerie

Zvětšení rtů - permalip

Detail Skrýt

PermaLip je permanentní implantát do rtů vyrobený z měkkého, jednolitého silikonového eleastomeru a je k dispozici v různých velikostech pro uspokojení individuálních potřeb klientů - od mírného zvýraznění rtů až po plné smyslné rty.

Zvětšení rtů pomocí implantátu PermaLip je relativně jednoduché. Provedou se dva drobné řezy v koutcích úst a implantát je vtažen tunelem do rtu a vycentrován. Drobné řezy se uzavřou sešitím ranky vstřebatelným stehem. Celý zákrok trvá zhruba 30 minut. Po zákroku je mírný otok, který trvá asi 3-5 dní.

Výhoda zvětšení rtů pomocí implantátu spočívá v okamžitém efektu, který je trvalý. Do rtů, které jsou úzké a vytváří tak dojem přísného obličeje nebo vzhledu je ideální použít tento implantát - rty mají po jeho aplikaci plnější objem a pěkné kontury. Implantát ve rtu není pro okolí patrný při jakýchkoliv pohybech rtů a není ani ve rtech hmatný. Je uložen uprostřed rtu tak, aby nebyl pro klientku jakkoliv pocitově nepříjemný. Rychle si na něj zvyknete a během několika dnů ho přestanete vnímat. Velkou předností této metody je možnost rychlého a snadného vyjmutí implantátu ze rtů. Metoda je pro svou jednoduchost a kvalitu velmi oblíbená na celém světě.

Fotogalerie

Facelifting

Detail Skrýt

OCHABLOST KŮŽE V OBLIČEJI A NA KRKU

S postupujícím věkem dochází k pozvolným projevům také v obličeji a na krku. Kůže ochabuje a podkožní tvářové struktury se povolují. Tento proces můžeme přirovnat ke sklouzávání obličeje dolů.

Metodou, která dokáže projevy stárnutí kůže zvrátit, je tzv. operační Face-lift. Jedná se o operační zákrok, při němž se z operačních řezů, situovaných těsně před ušním boltcem nebo ve vhodných případech v přední hraně ušního boltce, provede uvolnění kůže obličeje a hrdla od obličejové spodiny. Tato tvářová spodina se pak speciální technikou zvedá a zpevňuje. Následně se uvolněná kůže vypíná a jemně sešívá ve výše zmíněných operačních ranách.

Následná péče je spíše ambulantního charakteru. Pacient nosí speciální obličejový návlek po dobu 14 dnů. Po tuto dobu se vstřebává pooperační otok i nevelké modřiny.

Pokud jsou problémem obličeje nejen ochablost kůže, ale i vrásky, provádíme kombinační ošetření společně s laserovým peelingem, který na kůži vypnuté liftingem vyhladí vrásky také v místech, kde lifting nemůže zasáhnout (oblast kolem úst a brady, lamely dolních víček).

Při kombinovaném ošetření je nutná hospitalizace po dobu 4 až 5 dnů tak, aby byl zabezpečen plný komfort pacienta při ošetřování obličeje a zamezení eventuálních komplikací.

Fotogalerie

Zvětšení prsou

Detail Skrýt

OPERACE PRSOU

Na světě se snad nenajde žena, která by byla plně spokojena s velikostí a tvarem svých prsů. Existují ženy, které mají díky malým prsům komplexy méněcennosti a na druhé straně ženy, jimž jsou nadměrně velká prsa zátěží v běžném životě, způsobují jim bolesti zad a jiné problémy.

Proto operační metodou provádíme jak estetické zvětšení prsů pomocí několika typů nejmodernějších prsních implantátů, tak zmenšovací operace a také modelaci prsů.

ZVĚTŠENÍ PRSOU - AUGMENTACE

Zvětšení prsů se provádí v celkové anestezii. Do oblasti pod prsní žlázu nebo pod prsní sval (pokud to anatomické poměry dovolí) se zavede speciální prsní implantát, který odpovídá svým tvarem anatomickému tvaru prsu. Přístupovou cestou bývá zhruba 5-ti centimetrová operační ranka v podprsní rýze. Jizvička takto vytvořená je velmi jemná a po laserovém ošetření prakticky neviditelná.

Dalšími možnostmi vpravení implantátu do prsu jsou přístupové cesty přes prsní dvorec nebo z podpažní jamky. Tyto postupy navrhuje operatér u konzultace před zákrokem. Z výzkumu za posledních 20 let vyplývá, že silikonový implantát nevyvolává žádné riziko vzniku rakoviny prsu.

ZVĚTŠENÍ PRSOU PRSNÍMI IMPLANTÁTY B-LITE

Prsní implantáty B-Lite vychází z toho, co už dobře známe - obal implantátu je standardně silikonový, ověřený třicetiletou praxí a potvrzený všemi dostupnými certifikacemi. Kouzlem nízké váhy implantátů je však jejich výplň! Tu tvoří silikonový gel kombinovaný se vzduchovými mikrosférami.

Další jednoznačnou výhodou těchto implantátů je také to, že odolají až třinácti atmosférám! Klientky se tedy mohou bez starostí hloubkově potápět, či létat vysoko v oblacích. B-Lite mají také lepší „prostorovou paměť”, čímž zaručují přirozenější vzhled.

Lehké implantáty B-Lite poskytují přirozenou plnost ňader s minimální hmotností.

Fotogalerie

Zmenšení prsou

Detail Skrýt

OPERACE PRSOU

Na světě se snad nenajde žena, která by byla plně spokojena s velikostí a tvarem svých prsů. Existují ženy, které mají díky malým prsům komplexy méněcennosti a na druhé straně ženy, jimž jsou nadměrně velká prsa zátěží v běžném životě, způsobují jim bolesti zad a jiné problémy.

Proto operační metodou provádíme jak estetické zvětšení prsů pomocí několika typů nejmodernějších prsních implantátů, tak zmenšovací operace a také modelaci prsů.

ZMENŠENÍ PRSOU A MODELACE

Zmenšení prsů a modelace prsů se provádí operací v celkové anestezii. Z operačního řezu vedeného v oblasti prsního dvorce a směřujícího dolů je provedeno přemodelování struktury a tvaru prsní žlázy a eventuální odstranění nadbytku této žlázy, podkožní tkáně a nadbytečné a povadlé kůže. Pooperační jizvy mají tvar kroužku kolem prsního dvorce a čárky směřující od prsního dvorce dolů k podprsní rýze. U větších modelací může mít jizva v podprsní rýze kotvovitý charakter.

Fotogalerie

Modelace postavy - liposukce

Detail Skrýt

Pevná postava s ladnými křivkami je snem každé ženy. Jelikož někdy ani pravidelné cvičení a diety nedokáží vytvarovat postavu v požadovaných lokalitách, jsme tady my, abychom pomohli. A to metodou takzvané liposukce, která odstraňuje z těla tukové buňky a postavě tak dodá nový, ladnější tvar.

Naše klinika nabízí liposukci jako komplexní proceduru. Modelaci postavy provádíme ve větších celcích (například modelace trupu včetně břicha nebo modelace dolních končetin včetně hýždí) i na samostatných lokalitách (například vnitřní stehna, kolena, paže či podbradek).

Vlastní liposukci pak provádíme buď mechanicky tzv. Tumescentní metodou nebo Ultrazvukovou liposukcí. U obou metod je nejprve nutné do ošetřovaných lokalit aplikovat speciální roztok, který umožní snadnější průnik liposukční kanyly do tkáně a snadnější odsátí tukových buněk.

Ultrazvuková liposukce se od mechanické liší principem vlastního zákroku. Tato metoda na rozdíl od mechanické destrukce a odsávání tukové tkáně umožňuje provedení ošetření pomocí ultrazvukové vlny, která donutí tukovou buňku v pulsech ultrazvukového vlnění samovolně prasknout a tukovou náplň vypustit bez mechanického násilí. Vylitý obsah tukových buněk je odsáván pryč. Společně s ultrazvukovou vlnou jde souběžně i vlna tepelná, která navíc donutí kůži k aktivnějšímu a silnějšímu smrštění podél nově vytvarované kontury. Ultrazvukovou liposukci je tedy výhodnější provádět u lokalit s větším obsahem tukové hmoty (např. břicho) nebo u lokalit s více povolenou kůží (např. vnitřní stehna a paže).

Další výhodou ultrazvukové liposukce je, že dokáže dosáhnout daleko rovnoměrnější a hladší kontury a tím umožňuje modelovat postavu i v těch lokalitách, kde to dřív nebylo možné (přední strany stehen). Oba typy liposukce je možné provádět v místním znecitlivění, avšak z našich zkušeností můžeme říci, že pro pacienta je komfortnější podstoupit velice šetrnou celkovou anestezii. Pacientům, kteří u nás podstoupí liposukci, nabízíme jako doplněk k zákroku masážně vyhlazovací proceduru LPG-CELLU nebo komplexní anticelulitidní program, po němž jsou výsledky liposukcí ještě dokonalejší. Navíc se výrazně zkracuje nutné pooperační nošení elastického obleku či domácí masáže.

MIKROKANYLOVÁ LIPOSUKCE

Pro ty, kteří pracují na formování postavy a potřebují doladit problémové partie, nechtějí podstoupit zákrok v celkové anestezii a nemohou si dovolit absenci v práci delší než 2-3 dny, máme připravenu speciální techniku Dermalipo, neboli mikrokanylovou tumescentní liposukci. Zákrok se provádí pouze v místním znecitlivění pomocí speciálních velmi úzkých kanyl a je téměř bezbolestný. Podkoží je napuštěno tumescentním roztokem a následně je postupně odsáván podkožní tuk. Na rozdíl od tradičně prováděné liposukce jsou kožní vstupy pro kanyly velmi malé, po zákroku se nezašívají a po zhojení jsou málo patrné. Tato technika zajistí větší množství odsátí tuku během jednoho sezení. Mezi další výhody patří: minimální modřiny a otok, návrat do pracovního procesu za 2-3 dny a ke sportovním aktivitám za týden . Nošení elastického prádla je nutné pouze 2 týdny, ale na sport 6-8 týdnů. V případě odsávání více lokalit než 2-3 je potřeba zpravidla více sezení. Další ošetření je možno provést již za 2-3 týdny.

MIKROKANYLOVÁ VIBRAČNÍ LIPOSUKCE

Jedná se o vysokofrekvenční vibrační mikrokanylovou liposukci prováděnou kanylou o průměru 2-3 mm. Kanyla je poháněna speciálním vibračním zařízením, které je schopno rozbíjet tukové buňky bez nadměrného krvácení. Velkou výhodou této metody je krátkodobá komprese, a to pouze 10 - 14 dní. Zákrok se provádí v lokální nebo celkové anestezii, vždy záleží na přání klienta a domluvě s operatérem. Mikrokanylová vibrační liposukce se nejčastěji využívá k odstranění nadměrného tuku v oblasti bříška. Metoda je rychlá, s krátkodobou rekonvalescencí a jizvy po zákroku jsou neviditelné.

Fotogalerie

Operace převislého břicha - abdominoplastika

Detail Skrýt

Ideální indikací pro operaci převislého břicha je nadbytek tukové tkáně v oblasti břicha spolu s povolenou kůží se striemi nebo jizvami v jeho dolní polovině. Operace je ale také vhodná pro ženy, které po porodu utrpěly silné ochabnutí kůže, přestože nemají na břiše nadbytek tukové tkáně.

Operace převislého břicha je zákrok, při kterém se odstraní tzv. převislá nebo nadbytečná kožně tuková řasa. Provede se plastika břišní stěny a spojení velice často rozestoupených břišních svalů. Následně se vzniklá operační rána zavírá speciální stehovou metodou.

Každá klinika a každý operatér upřednostňují jiný typ operačního přístupu a následně i tvar pooperační jizvy. Na našem pracovišti pracujeme metodou, která ve výsledku přináší dokonale pevné břicho a pooperační jizvu v podbřišku, jež je jemná, obloučkovitě prohnutá a na obou stranách nepřesahuje hrboly kyčelních kostí. Je samozřejmé, že tato jizva musí být pohodlně schovatelná v linii spodního prádla nebo plavek.

Zákrok je prováděn v celkové anestezii se 4denní hospitalizací. Elastické prádlo typu body nebo stahovacích kalhotek pak pacient nosí po dobu 4 týdnů.

Fotogalerie

Labioplastika

Detail Skrýt

Současný trend a snaha po dokonalosti těla nutí ženy, aby věnovaly větší pozornost i těm částem svého těla, které bývají v převážné většině zcela skryty před zraky veřejnosti.

Nejen velikost a tvar prsou mohou být zdrojem nespokojenosti žen se svou postavou.

V posledních letech se přistupuje k estetickým úpravám i těch nejintimnějších míst - zevních oblastí ženského pohlavního ústrojí. Jedná se o zbytnělé nebo zvětšené malé stydké pysky. Operace ženského genitálu (labioplastika) je doporučována ženám, kterým tato intimní „nedokonalost" způsobuje obtíže. Vliv na psychiku a sebevědomí ženy může být v těchto případech značný.

Potíže se mohou projevovat odíráním a zraňováním při delší chůzi a při sportu. Ženy mohou pociťovat problémy při nošení určitého oblečení - nedokonalosti genitálií jsou patrny přes plavky, mohou překážet při sexu. Někdy je nositelce nepříjemná nežádoucí pozornost okolí např. v sauně nebo u partnera. Také intimní hygiena bývá v těchto případech složitější a tato „vada" může být i psychickou překážkou v pohlavním životě. Úprava chirurgem je pak zcela na místě a má velmi dobré výsledky.

Zákrok se provádí v místní nebo celkové anestezii a ambulantně. Nadbytečná tkáň je odstraněna chirurgickým laserem, je provedeno sešití sliznice vnitřními vstřebatelnými stehy, které se nevytahují. Následně je velmi důležitá zvýšená intimní hygiena.

Zákrok je v pooperačním průběhu prakticky nebolestivý a díky laseru s minimálními otoky nebo modřinami.

KOMPLETNÍ REJUVENACE POCHVY

Při zákroku je možno provést i celkovou laserovou rejuvenaci poševního vchodu, která se provádí v celkové anestezii. Hospitalizace není nutná.

Fotogalerie

Vyhlazení vrásek

Detail Skrýt

METODOU DERMA K

HLUBOKÉ VRÁSKY - OPERAČNÍ METODA LASEREM DERMA K

Hluboké vrásky v obličeji vyhlazujeme pomocí nejmodernějšího chirurgického laseru Derma K a to i tam, kde si nedokáže poradit ani klasická plastická chirurgie. Chirurgický laser kůži na povrchu zabrousí - zahladí a laserové teplo způsobí smrštění kůže v dané lokalitě. Vrásky se tedy zjemní nebo vytratí zcela přirozeným způsobem. Větší zákroky, například vyhlazování celého obličeje nebo jeho podstatné části, provádíme v celkové anestezii - uspání. Zákroky menšího rozsahu (vrásky okolo úst a očí) ošetřujeme našim pacientům v místním znecitlivění. Velké operace vyžadují zhruba čtyřdenní hospitalizaci na naší klinice, menší zákroky provádíme ambulantně.

Již bezprostředně po operaci je celá ošetřovaná plocha vypnutá a bez vrásek. Hojí se jako velmi povrchní odřenina s tvorbou jemných stroupků a povlaků po dobu 4 dnů. V dalších 7-10 dnech je kůže již zahojená, ale silně zarůžovělá. Po tuto dobu se nanášejí speciální mastné krémy. Již po 14 dnech lze začít používat běžnou kosmetiku a make-up a naši pacienti se mohou plně zapojit do společenského života. Ještě 2 měsíce po operaci je potřeba zregenerovanou a vyhlazenou pleť chránit před sluncem a škodlivými vlivy krémem se speciálním ochranným faktorem a make-upem. Další možností odstranění hlubokých vrásek je operační facelift.

Fotogalerie

METODOU LASEROVÉHO RESURFACINGU

Frakcionované lasery patří do skupiny rejuvenační (omlazující). Jsou určeny k odstranění známek stárnutí, vyhlazení jizev (i po akné), odstranění vrásek a pigmentací. Jsou schopny zmírnit pórovitost a ochablost pleti a sjednotit její barevný tón.

Na rozdíl od klasického laseru je u frakcionovaného laseru paprsek rozštěpen do mnoha tenkých, které jsou schopny pronikat hluboko do kůže. Okolo každého mikroskopického místa ošetření je ponechána oblast nepoškozené tkáně, což velmi výrazně urychluje hojení. Díky této technologii může být dosaženo efektu téměř srovnatelného s klasickým resurfacingem (výbrusem). Doba hojení i případná rizika jsou však minimální.

Nejčastěji se ošetřuje obličej, lze však ošetřit pouze jeho část, tváře s jizvami po akné, okolí očí nebo úst s jemnými vráskami. Lze ošetřit i oblast dekoltu nebo horní strany rukou.

Zákrok se provádí v lokální anestezii, což obnáší hodinu až hodinu a půl před výkonem nanést znecitlivující mast. Samotný laserový výkon na obličeji pak trvá přibližně 30 - 45 minut. Na citlivějších částech obličeje může klient pociťovat pálení, záleží na nastavené intenzitě laseru a na citlivosti kůže. Po ošetření se místo ihned chladí. Doba hojení je od 2 - 7 dnů. Nejprve je kůže začervenalá, postupně dojde k problednutí neošetřených míst a naopak lehkému ztmavnutí míst vniku laserového paprsku do kůže. Na kůži jsou viditelné drobné hnědavé tečky, které se postupně odloupnou. Pokožku je třeba chránit před sluncem alespoň 2-3 měsíce po ošetření.

Zákrok se neprovádí v těhotenství a u osob, které mají sklon k tvorbě keloidních jizev, velké opatrnosti je třeba u lupenky nebo vitiliga. Po zhojení ale proces nekončí, remodelace a produkce kolagenu v hloubce přetrvává až 3 měsíce a po celou dobu dochází k postupnému vypínání kůže.

Frakcionovaný resurfacing je nejjemnější ošetření, provádí se v Emla anestezii (lokální znecitlivění) anebo v krátké celkové anestezii - analgosedace (umělý spánek).

Fotogalerie