Jít zpět

Specializovaná lékařská
péče o kůži

Akné

Detail Skrýt

Akné je onemocněním mazových žláz, které vlivem hormonální stimulace produkují nadměrné množství mazu. Vyskytuje se především v oblasti obličeje, ale také na hrudníku a na zádech. Akné má několik forem - buď je provázeno tvorbou komedonů neboli uhříků, či drobných vyrážek anebo se může při těžší formě projevovat velkými bolestivými zánětlivými ložisky a většími vřídky. Akné trápí celou řadu našich klientů, nejčastěji postihuje věkovou kategorii ve věku 12 až 40 let, muže i ženy.

V našem LLC se problematikou léčby akné zabývá odborný kožní lékař. Akné je možno léčit mnoha způsoby - v závislosti na charakteru a formě onemocnění. Při akutním stádiu akné provádíme tzv. laserové čištění pleti laserem CO², při němž dochází pomocí bodového laserového paprsku k otevření hnisavých pórů, jejich vyčištění a současné dezinfekci. Zákrok laserem je bolestivý jen mírně, a proto není vnímán pacienty nepříjemně.
Velmi účinná je pak i léčba pomocí laserového přístroje N-lite. Tento přístroj dokáže dlouhodobě zbavit povrch kůže bakterií, zlepšuje hojivost kůže, má silně protizánětlivý účinek a výrazně redukuje objem rozšířených mazových žláz a tím i produkci mazu. Ošetření přístrojem N-lite je rychlé a zcela nebolestivé.

Standardní je i způsob léčby v podobě místních léčiv, vitamínů, případně celkově podávanými antibiotiky. Velmi důležitou roli hraje při léčbě akné i hormonální antikoncepce, která ve spolupráci s gynekologem upravuje hormonální nerovnováhu v organismu, jež je jednou z hlavních příčin vzniku akné.

Jako novinku používáme k terapii akné diamantový peeling. Jedná se o mechanické odstranění povrchových částí kůže pomocí peelingového přístroje s jemnými diamantovými nástavci. Metoda je intenzivnější než klasický peeling, ale zase ne tak, aby docházelo k poškození kůže. Napomáhá k urychlení čištění pleti a její regeneraci, k odstranění zrohovatělých vrstev kůže, usnadňuje průnik léčivých přípravků a vitamínů, umožňuje intenzivní bělení pleti při pigmentacích. Tato metoda podporuje účinek ostatních regeneračních metod jako je např. N-Lite, mesotherapie, fotorejuvenace. Je vhodná k ošetření jak kůže poškozené po akné, tak i kůže se striemi. Ošetření se provádí v obličeji, ale taktéž na krku, dekoltu, zádech, břiše. U méně problematické pokožky se používá 1x měsíčně, u problémových pak 1-2x týdně.

Fotogalerie

Bradavice

Detail Skrýt

Bradavice jsou onemocněním virového charakteru. Velmi často provázejí jiná onemocnění, například imunitního systému - jako je dětský atopický ekzém apod. Bradavice trápí jak děti, tak dospělé.

Vyskytují se nejčastěji na prstech rukou, na dlaních a na chodidlech, ale mohou se objevit i v obličeji. Mají podobu drobných i větších hrbolků, barva je podobná okolní kůži a povrch drsný. Pro pacienta jsou bradavice často problémem velmi obtěžujícím, někdy bolestivým a hlavně dlouhodobým, kdy klasická terapie není dostačující - např. tekutý dusík, odstranění chirurgickou lžičkou apod., a tudíž efekt léčby není vždy 100%.

Na naší klinice probíhá léčba bradavic na kožním oddělení několika způsoby, které pro větší efekt a účinnost léčby kombinujeme. Jedním z nich je laser Vasculight, který dokáže bradavice cíleně zasáhnout, ty se pak samy postupně "vysuší" a po několika týdnech odloučí. Některé, především malé bradavice, lokalizované na rukou, přímo odstraňujeme chirurgickým laserem CO2. Tento zákrok probíhá v místním znecitlivění.

K odstraňování velkých trsů a shluků bradavic pak používáme laser N-lite. Ten znemožní výživu těchto bradavic zlikvidováním jejich cévního zásobení, přičemž postupně dojde k jejich vyloupnutí a vymizení. Zákrok provádíme bez lokálního znecitlivění, protože je minimálně bolestivý.

Fotogalerie

Celulitida

Detail Skrýt

Pomerančová kůže neboli celulitida je typicky ženským problémem. Vyskytuje se v podobě tukových hrudek zejména v oblasti zadečku, stehen a bříška. Na naší klinice nabízíme odstranění celulitidy prostřednictvím komplexního Anticelulitidního programu. Tento program se skládá ze dvou vzájemně se podporujících částí. Léčby přístrojem LPG-cellu v kombinaci s aplikací tzv. Mezoterapie.

LPG - CELLU

Přístroj funguje na principu vysoce účinné podtlakové rotační masáže na kůži a v podkoží. Základem přístroje jsou dva válečky umístěné ve vzduchotěsné komůrce. Tyto válečky jezdí po problematických lokalitách na těle a díky působícímu podtlaku ji masírují. Tím se rozbíjejí pod kůží tukové shluky a tuk se spolu s mezibuněčnou tekutinou vyplavuje do lymfatických cév. Kůže se vyhlazuje a celulitida mizí. Po absolvování celé léčebné kůry dochází nejen ke znovuvytvoření hladkého reliéfu, ale často i k redukci objemu v ošetřovaných lokalitách a to o několik centimetrů. Ošetření provádí pouze personál, který se účastnil stáže ve firmě LPG ve francouzské Nice a byl tam také vyškolen. Přístroj LPG však má širší využití. Kromě vyhlazování kůže je vhodný i pro terapeutické masáže (masáže jizev a zhojených popálenin), pro sportovní masáže a relaxační masáže. Ošetření je nebolestivé a mělo by se provádět minimálně 2x týdně v počtu 10-15 ošetření.

MEZOTERAPIE - INJEKČNÍ LIPOLÝZA

Injekční lipolýza - neboli odstranění lokalizovaného tuku. Toto ošetření se doporučuje při problémech s celulitidou a při zvýšeném množství podkožního tuku v menších lokalitách. Jedná se o speciální směsi, které rozpouští nadměrné tukové zásoby, odstraňují zvazivovatělé zatvrdlé tkáně při celulitidě, zlepšuje se lymfatická drenáž a cirkulace v postižených oblastech. Aplikace speciálních směsí, které obsahují aktivní látky proti celulitidě a zvýšenému podkožnímu tuku se provádí několika vpichy tenkou jehlou do postižené lokality. Již během krátké doby dochází k viditelnému zlepšení tzv. pomerančové kůže a snížení lokalizovaného tuku. Abychom docílili dlouhodobých až trvalých výsledků, je nutno tato ošetření několikrát zopakovat. K tomuto ošetření jsou vhodní lidé s celulitidou, zvýšeným množstvím tuku v menších lokalitách, nebo po liposukčních zákrocích.

ULTRACONTOURTM

UltraContourTM, je nazýván též jako „ultrazvukový tvarovač". Jedná se o bezbolestnou formu odbourávání tuků pomocí vysoce fokusovaného ultrazvuku, jenž je tisíckrát intenzivnější než běžné ultrazvukové vyšetření. Jde o šetrnou metodu, která však umožňuje dosáhnout žádoucích výsledků bez modřin a nerovností, které jsou typické pro operativní (invazní) ošetření. Ošetření UltraContourem je časově velmi nenáročné a bez jakýchkoliv následných omezení. Jedno ošetření trvá necelou hodinu, ovšem je nutno podstoupit 3 - 6 ošetření, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Průměrný úbytek aplikační kůry po 6 ošetřeních je několik centimetrů. Ošetření se opakují se 4 - 14denní frekvencí, ideálně v týdenních intervalech. Výsledky jsou velmi individuální. U klientů silnějších je úbytek větší, u subtilnějších sice menší, ale zato více viditelný. Ultracontour má ovšem dopad i na zdravotní stav klienta. Lymfodrenáž uvolní ucpané lymfatické cesty, a tím umožní nejen odplavení „rozpuštěného“ tuku, ale i usazených škodlivin v organismu. Zprůchodněný lymfatický oběh navíc urychlí metabolismus, takže se klient cítí celkově mnohem lépe.

Nejčastěji se ošetřují partie břicha, boků, stehen a hýždí. Ošetření je rovněž vhodné pro úpravu nerovností vzniklých po chirurgické liposukci. Po dvou měsících od provedeného zákroku liposukce je to ideální jemná retuš. Kombinací LPG masáží a UltraContouru dosáhneme velice zajímavých výsledků.

Epilace

Detail Skrýt

Především ženy se často trápí nežádoucími chloupky a to zejména v oblasti obličeje, rukou, nohou a také v oblasti třísel - tzv. partie "bikiny - line". Při běžných depilačních procedurách, jako je holení či depilace voskem, však nedochází ke zničení vlasového váčku a tudíž je celý proces odstranění chloupků krátkodobý. Navíc se na kůži často vytváří zánětlivé pupínky, chloupky zarůstají apod.

Na naší klinice LLC nabízíme zcela moderní způsob, jakým lze chloupky velmi rychle, účinně a dlouhodobě až trvale odstranit. Přicházíme s novou generací epilačního laseru Light-Sheer, který má atest americké FDA.

Je vhodný především na chloupky tmavé a již po několika prvních ošetřeních dochází k trvalému odstranění. Další výhodou nového laseru je, že díky svým výborným technickým parametrům poskytuje možnost ošetření i u snědých fototypů, tj. pacientů s trvale tmavší nebo opálenou kůží. Na světlejší chloupky používáme laserové techniky IPL QUANTUM a PALOMAR - systémy pulsních světel. Principem našich laserů je cílené zasažení vlasové cibulky laserovým paprskem, který ji tepelně zničí, aniž by docházelo ke spálení pokožky a následným změnám v pigmentaci či dokonce jizvení.

Zákrok je velice rychlý a díky dynamickému chlazení aplikačního krystalu jen minimálně bolestivý. Vzhledem k vysokým vlnovým délkám pulzu intenzivního světla "dosáhne" paprsek dostatečně hluboko, což je důležité zejména v lokalitách s hlubším usazením vlasové cibulky, např. třísla, podpaží nebo brada. Konečný efekt je dán typem chloupků. Abychom dosáhli požadovaného výsledku, jsou nutná opakovaná sezení - minimálně 3 - 4. Po zákroku se sice může na krátkou dobu objevit lehké začervenání kůže, to ale velmi brzy vymizí. Prakticky vůbec nebo jen velice zřídka se objevují drobné puchýřky, ale nikdy nedochází k vymizení pigmentu a vzniku bělavých skvrnek, jak tomu často bývá u laserů s kratšími vlnovými délkami.

Fotogalerie

Jizvy

Detail Skrýt

Jizvy bývají nepříjemným důsledkem mnoha onemocnění, úrazů a operací. Pokud jsou na viditelných místech na těle, stávají se pro pacienty estetickým handicapem. Jizvy lze upravovat širokou škálou metod, ale vždy je nutné jizvu posuzovat z více hledisek, jako jsou: typ jizvy a její stáří, místo výskytu, typ kůže apod. V Laserovém léčebném centru upravujeme jizvy jak operačním, tak neoperačním způsobem.

OPERAČNÍ METODY ÚPRAVY JIZVY

Jizvy v obličeji, ať již po akné, neštovicích nebo úrazu, dokážeme vyhladit za pomocí nejmodernějšího chirurgického laseru Derma K. Chirurgický laser kůži na povrchu zabrousí - zahladí a laserové teplo způsobí smrštění kůže v dané lokalitě. Tím dojde k vyhlazení jizvy nebo vrásky. Kůže se po zákroku hojí jako velmi povrchní odřenina s tvorbou jemných stroupků a povlaků po dobu zhruba čtyř dnů. V dalších 7-10 dnech je kůže již zahojená, ale silně zarůžovělá. Po tuto dobu se aplikují speciální mastné krémy. Již po 14 dnech lze začít používat běžnou kosmetiku a make-up. Ještě 1 až 2 měsíce po operaci je potřeba zregenerovanou a vyhlazenou jizvu chránit před sluncem a škodlivými vlivy krémem se speciálním ochranným faktorem a make-upem. Ošetření se provádí v lokálním znecitlivění nebo při větším rozsahu (např. celý obličej) v celkové anestezii s několikadenní hospitalizací.

NEOPERAČNÍ METODY ÚPRAVY JIZEV - N-LITE

Především tuhé a vyklenuté jizvy - tzv. keloidní jizvy vyhlazujeme pomocí laseru Vasculight nebo metodou N-lite. Účinkem přístroje Vasculight dochází k postupnému zesvětlení jizvy, jejímu změkčení a oploštění. Po zákroku je však jizva po několik dní přechodně více zarudlá nebo se stroupkem. K dosažení dobrého výsledku je nutné ošetření několikrát opakovat. U metody N-lite dochází pomocí laserového paprsku k vyvolání tvorby vlastního kolagenu v kůži. Díky němu se povrch kůže vyhladí a zregeneruje. Dále po zákroku přístrojem N-lite dochází k vymizení drobných krevních kapilár, které dávají jizvám zarudlou barvu.

NEOPERAČNÍ METODY ÚPRAVY JIZEV - RESURFX

ResurFX využívá vlnovou délku 1565 nm vláknového laseru s unikátním skenerem CoolScan který, na rozdíl od ostatních frakčních technologií, umožňuje průnik laserového paprsku v bodech hluboko do kůže v určitém rozložení a časech tak, aby ošetření bylo účinné a co nejšetrnější k ošetřované tkáni. Prvotním cílem je voda ve tkáni, ale ne uvnitř buněk. Voda se odpaří, tkáň se zahřívá, ale nedochází k povrchovému laserovému broušení kůže. To znamená, že se po zákroku netvoří stroupky. Kůže je jen lehce začervenalá po dobu 3-5 dní. Není nutné provádět žádnou speciální péči po zákroku. Navíc si kůže ponechává svoji přirozenou obrannou funkci před mikrobiální infekcí. Skener umožňuje volbu z více než 600 kombinací tvarů, velikostí a hustoty pro optimální zákrok. Díky patentovanému algoritmu dochází k umístění každého frakčního bodu řízeným způsobem, což umožňuje relaxaci tkáně mezi pulsy a poskytuje tak ochranu před přehřátím. Kontaktní koncovka skeneru je chlazená na 5 °C a zajišťuje tak vysoký stupeň ochrany tkáně. Zákrok je velmi bezpečný, opakuje se 3x po měsíci pro omlazení pokožky, u jizev až 5x. Během této doby dochází ke stimulaci tvorby nového kolagenu a remodelaci kůže.

Takže co to všechno znamená?

Jen to, že opakovaným ošetřením ResurFX dochází k výraznému zlepšení struktury kůže, zjemnění až vyhlazení jemných vrásek, kůže nabývá pružnější a zdravější vzhled. Strie nebo jizvy po úraze či chirurgickém zákroku jsou po opakovaném ošetření méně výrazné a vyhlazené. Zákrok je velmi bezpečný, provádí se v místním znecitlivění krémem, takže nebolestivý, a není nutné si na hojení brát speciální volno.

Fotogalerie

Nadměrné pocení

Detail Skrýt

Spoustu lidí trápí projevy nemoci zvané HYPERHIDROSA neboli nadměrné pocení. Nejčastěji postiženými lokalitami jsou přitom dlaně, chodidla a podpaží.

V našem Laserovém léčebném centru účinně odstraňujeme nadměrné pocení aplikací botulotoxinu. Díky účinkům této látky potní žlázy omezí až zastaví svou aktivitu. Aplikace se provádí velice jednoduše a rychle pomocí ultratenké injekční jehly do postižené oblasti. Účinek sice není trvalý, ale poměrně dlouhodobý, přibližně 8 - 10 měsíců. Pak je možné aplikaci opakovat.

Výbornou kombinací, kterou najdete v našem centru, je epilace chloupků v podpaží s odstraněním pocení. Pomocí speciálního laseru zničíme cibulky chloupků a zároveň botulotoxinem utlumíme až na dobu 8 měsíců tvorbu potu v potních žlázách v této lokalitě. Toto ošetření je velice vyhledávané zejména v letní sezoně, kdy odpadá nutnost vyholování podpaží a současné používání tuhých deodorantů.

Odstranění tetováže

Detail Skrýt

Tetování je sice módní záležitost, bohužel však má trvalý efekt. Obrázky, nápisy a ornamenty, které si zvolíme pro ozdobu naší kůže, nelze jednoduše vygumovat nebo smýt mýdlem. Přesto k nám často přicházejí pacienti s dotazem, zdali by nešlo tetování zahladit nebo alespoň znevýraznit. Odstranění tetováže lze do jisté míry provádět, výsledný efekt je však závislý mimo jiné na tom, jak hluboko byla tetováž provedena a jaké materiály byly k tetování použity.

LASER Q-SWITCH ND. YAG

K odstranění nebo znevýraznění tetováže používáme v našem centru nový typ laseru Q-switch, který patří mezi nejúčinnější lasery používané k odstranění tetováží. Tento typ laseru, na rozdíl od jiných, proniká hlouběji do kůže a přímo rozbíjí molekuly barviva v kůži. Už napoprvé dochází k odstranění až 80% tetováže. Ošetření je nebolestivé a zároveň nedochází k výraznějšímu poškození kůže. Po zákroku často nevzniká ani strup a není zde ani riziko vzniku keloidní jizvy. Ošetření se může provádět i v letním období. Délka jednoho zákroku je 10 minut, přičemž je možné v této době ošetřit i rozsáhlejší tetováže.

Někdy zůstávají v kůži drobné tmavé částečky podobné tetováži i po úrazu. Kožní lékaři našeho centra se zabývají i odstraňováním tohoto kosmetického problému. Princip ošetření je stejný jako u trvalých a permanentních tetováží. V některých případech doplňujeme ošetření chirurgickým laserem, při němž dochází k zabroušení povrchu kůže a chirurgickému odstranění zbytků tetováže.

Fotogalerie

Oheň - znaménko portského vína

Detail Skrýt

Jedním z největších estetických problémů kůže v obličeji je tzv. znaménko portského vína - neboli oheň. Jde o vrozenou vadu, která vzniká již při nitroděložním vývoji jedince. Na postižené ploše kůže se shromáždí shluky krevních kapilár, tzv. cévní névy. Ty vytvoří v dané lokalitě začervenalou skvrnu různé velikosti a různého odstínu - od světle růžové až po tmavě fialovou.

Oheň člověka často zdravotně nikterak neohrožuje, může však být výrazným estetickým i psychickým problémem.

Pacientům, které oheň trápí, nabízíme léčbu pomocí vysoce účinné moderní laserové techniky (Vasculight, N-lite), díky které dokážeme po sérii zákroků z tmavé skvrny vytvořit postupně světlejší až zcela přirozeně zabarvenou kůži. Jedná se o vícečetné ošetření, jehož úspěšnost se pohybuje mezi 80 - 90% a žádný jiný typ zákroku nepřináší srovnatelné léčebné efekty.

Fotogalerie

Opar

Detail Skrýt

Opar neboli herpes je virovou infekcí, která postihuje nejčastěji okolí úst, ale také tváře, ústní sliznici či hýždě. Vyskytuje se převážně u dospělých a projevuje se zpočátku především svěděním, později výsevem drobných pupínků, které se hojí asi týden a velmi často se vrací na stejné místo. Opar je navíc charakteristický svou častou recidivou. A právě ta je u oparu největším problémem. Opar lze totiž velmi rychle vyléčit, ale již hůře se zabrání jeho znovuvytvoření. Podstatnou roli hraje stav imunitního systému.

V našem centru léčíme opary za pomocí biostimulačního laseru, který stimuluje metabolismus a imunitní systém. Napomáhá tak ke zničení virového ložiska a urychluje hojení. Již 1 - 2 dny po ošetření biostimulačním laserem dochází k "vysušení" postiženého místa a ztrátě oparu. A riziko recidivy oparu je daleko nižší.

Pigmentace

Detail Skrýt

Pigment chrání naši kůži před škodlivými vlivy UV záření. Počet buněk, které pigment tvoří, je nejvyšší v obličeji, kde se také proto nežádoucí pigmentace často vyskytuje v podobě pih nebo plošných slitých skvrn - tzv. melasmat.

Nejčastěji je výskyt pigmentace způsoben hormonální nerovnováhou organismu, která působí společně s nadměrným sluněním, některých kosmetických přípravků či používáním určitých léků.

V Laserovém léčebném centru ošetřujeme pigmentace několika způsoby. Jednou z metod je metoda Foto-facial, která se provádí cévním laserem Vasculight. Při ošetření dochází pulzem intenzivního světla k "rozbití" pigmentace a následnému vyloupání.

Další metodou je tzv. chemický peeling, který provádíme speciálním roztokem. Ten se nanáší na místa postižená pigmentacemi. Bezprostředně po zákroku je ošetřená oblast mírně zarudlá a lehce pálí. Po aplikaci postpeelingového krému však veškeré nežádoucí projevy zmizí.

Obě metody odstraňování pigmentace kombinujeme s depigmentačními krémy a současnou ochranou před UV zářením (krémy s vysokým obsahem UV blokátorů). Po odstranění pigmentací je nutná stálá ochrana před slunečním zářením.

Fotogalerie

Rosacea

Detail Skrýt

Rosacea je kožní onemocnění, které se projevuje v obličeji zarudnutím, rozšířenými žilkami až hnisavými vyrážkami. Při tomto onemocnění jsou zasaženy i mazové žlázky, především pokud se jedná o obličej. V nejtěžších případech dochází ke zmohutnění žlázek převážně na nose tak, že vzniká rhinophyma neboli "velký nos". Rhinophymu ošetřujeme laserem Derma K, kdy po zabroušení dochází k vyhlazení hrbolků a zmenšení objemu nosu.

Rosacea postihuje zejména ženy ve věku 20 - 40 let. Výskyt je ovlivněn jak genetickými faktory, tak nevhodnou životosprávou a zevním prostředím. Onemocnění léčíme na našem pracovišti laserovou metodou Foto-Facial a N-lite. Při tomto ošetření dochází k postupnému vymizení žilkovatění. Zákrok je nutné 2x až 3x zopakovat. Toto ošetření kombinujeme s podáváním léčiv a speciálních krémů v závislosti na charakteru a rozsahu onemocnění.

KVĚTÁKOVITÉ ZDUŘENÍ NOSU – RHINOPHYMA

Jedná se o III. stádium onemocnění kůže v obličeji, zvané růžovka – odborně rosacea.

Rosacea je částečně podmíněna geneticky a většinou se začíná objevovat kolem 30. roku života. Jedná se o chronické onemocnění kůže v obličeji, hlavně středové části a má tři stádia. Jsou známy rizikové faktory, které mohou onemocnění zhoršit, např. konzumace alkoholu, pití horkých nápojů, ostrá jídla, nevhodná mastná kosmetika, saunování a nadměrné slunění.

  • V  I. stádiu dochází nejprve k přechodnému nebo trvalému začervenání kůže a k rozšíření žilek.
  • Ve II. stádiu se již začínají projevovat zánětlivá ložiska, hnisavé pupínky a zduření postižených oblastí.
  • Ve III. stádiu v důsledku dlouhodobých zánětů dochází v postižených partiích kůže ke strukturálním změnám. Zbytňuje vazivo a mazové žlázky, hlavně na nose. Kůže hrubne a je nerovné „květákovité“ struktury. Zbytnění nosu – rhinophyma – se častěji vyskytuje u mužů.

Postižena může být i brada, čelo, nebo ušní boltce.

První dvě stádia se léčí po konzultaci s kožním lékařem místně mastmi nebo i celkově antibiotiky, nejlépe v kombinaci s laserovými přístroji. Třetí stádium se nedá léčit léčebnými krémy ani tabletami. Nejvhodnějším řešením se jeví plasticko-chirurgická léčba laserovými přístroji, např. vysokovýkonný CO2 laser, který nadbytečnou tkáň obrousí, kožní povrch se vyhladí a nos se zmenší.

Po chirurgickém ošetření rhinophymy laserem je vhodné pokračovat v tzv. udržovací léčbě, nejlépe v kombinaci s cévními lasery, např. N-lite.

Fotogalerie

Znaménka a kožní výrůstky

Detail Skrýt

Mateřská znaménka, kožní výrůstky a chronické otlaky, to vše jsou útvary, které vytvářejí reálné nebezpečí pro naši kůži. I z obyčejné pigmentové skvrnky se může stát kdykoliv vlivem sluníčka nebo zevního dráždění zhoubný nádor ohrožující náš život. Již dávno neplatí, že odstranit znaménko je pro kůži nebezpečné a vyvolává zhoubné bujení. Naopak, časté dráždění znaménka oděvem nebo poškrábáním může toto onemocnění způsobit. Proto je velmi důležité, aby si každý svá mateřská znaménka hlídal a při jakékoliv změně tvaru, barvy nebo při svědění okamžitě navštívil lékaře.

Odstranění kožních a podkožních útvarů je na naší klinice běžným nebolestivým chirurgickým zákrokem, který provádíme celoročně, pouze za místního umrtvení. Díky nejmodernějším léčebným postupům za asistence laseru CO2 ošetřované místo nekrvácí, ranky se hojí rychle a bez průvodních komplikací. Navíc riziko jizevnatění je u provedeného zákroku minimální. V případě nutnosti je odstraněný útvar odeslán k histologickému vyšetření, takže se není třeba obávat zanedbání léčby vážnějších onemocnění.

Fotogalerie

Žilky v obličeji

Detail Skrýt

Rozšířené žilky, vyskytující se v obličeji, trápí mnoho pacientů. Vznikají na podkladě genetických dispozicí pacienta, vlivem sluníčka, životního prostředí i způsobu života a stravování.

Na našem pracovišti si však dokážeme s tímto estetickým problémem dokonale poradit pomocí speciálního laseru, vyvinutého právě k odstraňování drobných metličkových žilek. Intenzivním pulsním světlem žilky v kůži zatavíme a tyto se postupně rozpouštějí - opticky však z kůže zmizí okamžitě. Zákrok je minimálně bolestivý a vysoce efektivní. Navíc se při této proceduře do kůže nedostává žádná cizorodá látka, která by mohla vytvářet nepříjemná zahnědnutí, ani nadměrné teplo, které by způsobovalo puchýře a ranky.

V případě velké hustoty žilek ošetřujeme obličej tzv. metodou Foto-facial. Ošetření je nutné 2 - 3x opakovat, aby došlo k úplnému vymizení žilek. Zákrok je minimálně bolestivý.

Fotogalerie

Plazmaterapie vlasů

Detail Skrýt

Stále více klientů vyhledává léčbu ve specializovaných centrech s problémem zvýšeného vypadávání vlasů. Je to dáno i tlakem moderní společnosti na mladý a zároveň přitažlivý vzhled, ke kterému bezpochyby patří i zdravé a husté vlasy.

Na naší Klinice LLC nabízíme možnost konzultace s kožním lékařem, který se zabývá touto problematikou. Při konzultaci lékař zhodnotí možné příčiny vypadávání vlasů s ohledem na prodělaná onemocnění, užívané léky nebo hormonální změny. V případě nutnosti došetření stavu se doplní laboratorní odběry nebo se klientovi doporučí konzultace v endokrinologické poradně.

K léčbě vypadávání vlasů na naší klinice používáme dvě vědecky podložené metody - jedná se o metodu VLASOVÉ MEZOTERAPIE a světovou novinku APLIKACI VLASTNÍ PLAZMY, obohacené krevními destičkami.

1. MEZOTERAPIE vlasové pokožky spočívá v injekční aplikaci účinných látek podporujících vlasový růst do kůže přímo k vlasovým folikulům. Jde o vysoce účinné sérum, které obsahuje řadu aktivních látek, tedy komplex minerálů, peptidů a stopových prvků. Výsledkem je zlepšení výživy a vzhledu vlasů, dochází rovněž ke stimulaci cirkulace krve a růstu nových vlasových folikulů.

2. PLAZMATERAPIE je metoda tzv. "autologní regenerativní medicíny" založená na využití vlastní bioaktivní krevní plazmy bohaté na trombocyty. Plazma je hlavním stimulátorem pro růst buněk kůže, ale také podporuje aktivitu buněk v místě aplikace. Terapie začíná odebráním menšího množství krve klientovi. Ve speciálním přístroji následně dojde k oddělení plazmy a ta je poté klientovi aplikována do kůže a podkoží. Jedná se tedy o lehce bolestivou, ale velmi účinnou proceduru. Vzhledem k užití vlastní plazmy je tato metoda vhodná i pro alergiky nebo klienty s velmi citlivou pokožkou.